Výrobcovia / značky
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

STEAM vzdelávanie (veda, technika, strojárstvo, umenie, matematika)

Pridané: 31.01.2021
|
Prečítate za 2 min.
|
betta electronic

Skratka STEM čo to znamená? Nové technológie sú v školách čoraz odvážnejšie. Z roka na rok pribúda učiteľov a inštitúcií zameraných na moderné vzdelávanie. 


STEM je skratka z anglických slovScience, Technology, Engineering, Mathematic , teda skupina prírodných, technických a matematických vied.

Pri pohľade na záujem o školenia a konferencie o IKT, STEM a programovanie možno smelo konštatovať, že z roka na rok počet učiteľov rozširujúcich svoju dielňu o „digitálnych pomocníkov“ rastie.


STEM je skratka z anglických slov: Science, Technology, Engineering, Mathematic , teda skupina prírodných, technických a matematických vied.


Myšlienka STEM je spojením viacerých vied do jednej, vďaka ktorej sa dieťa od útleho veku učí samostatnému spôsobu myslenia a získava vedomosti zo širokej perspektívy.

 

  • Model výučby STEM sleduje nové, dobré trendy vo vzdelávaní . Na väčšine škôl sú matematika, biológia a technika samostatnými predmetmiModel STEMich spája do jedného a ukazuje, že v praktickom živote spolu úzko súvisia. 

STEM sa odchyľuje od zapamätania si údajov zapísaných na tabuli a pravidiel zapamätania.


  • STEM sa učí pomocou skúseností, spoznávaním sveta v praxi, napr. pomocou experimentov a predvádzania praktických poznatkov. STEM znamená rozvoj kognitívnych schopností dieťaťa, samostatného myslenia, vyvodzovania záverov a práce na schopnosti myslenia príčin a následkov.


 

  • STEM tiež rozvíja samostatnosť a zodpovednosť dieťaťa. STEM učí skupinovej interakcii a dialógu. Cieľom STEM je vytvoriť u detí schopnosť objavovať svet v každom dostupnom zmysle.


     V posledných rokoch sa citeľne zvýšil aj počet vzdelávacích nástrojov a pomôcok. Je ľahké sa stratiť v spleti možností, najmä keď sa vydávate na digitálnu cestu. Skúsení nadšenci nových technológií určite potvrdia, že výber vhodných nástrojov a aplikácií má mimoriadny význam. Softvér (programy) je možné ľahko meniť, najmä ak je bezplatný, avšak hardvér (hardvér) by mal byť vhodnou vzdelávacou pomôckou užitočnou pri implementácii základných učebných osnov, najmä pokiaľ bude sprevádzať učiteľa v ďalších ročníkoch.


     Preto nestačí zvoliť si hocijakú dosku, program, hru alebo robota. Je potrebné pripomenúť, najmä pri výbere, že vybavenie by malo byť moderné a zodpovedajúce veku študentov. Spoľahlivosť a pripravené vhodné metodické bývanie, ako aj podpora distribútora sú ďalšími dôležitými aspektmi, ktoré by sa mali zvážiť pred výberom.


     Učenie programovania aj robotika môžu byť jednoduché a zábavné. Potrebujete len trochu kreativity, trochu vedomostí a správne nástroje. Nejde predsa o to, aby dieťa dokázalo napísať čistý kód v textovom editore. Programovanie má naučiť kľúčové zručnosti potrebné v modernom svete: tvorivé myslenie, nezávislé hľadanie riešení, vyvodzovanie logických záverov, ako aj spolupráca v skupine. 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2020 - 2021 © ►.: Betta electronic - shop :.◄